11.TH FAI WORLD PARAGLIDING ACCURACY CHAMPIONSHIP

Od 6. do 16. oktobra je v Prilepu v Severni Makedoniji potekalo enajsto svetovno prvenstvo v natančnem pristajanju. Sodelovalo je 129 pilotov iz 32 držav. Slovenijo je zastopala šest članska reprezentanca: Matjaž Ferarič, Matjaž Sluga, Anton Svoljšak, Špela Krnc ter dva člana Adrenalina – Jaka Gorenc in Lara Leban. Od dvanajstih možnih rund in petih začetih, smo zaključili samo tri. Vreme nikakor ni sodelovalo z nami, saj je bil brez dežja samo en dan. V višje ležečem Kruševem je celo snežilo. Tudi teh treh rund nam ne bi uspelo izpeljati, če ne bi na pomoč prišli madžarska in srbska ekipa z vitlo. Na srečo nam je Lzs pred tem omogočila trening vitlanja v Lendavi. Korejci so absolutno dominirali, osvojili so zlato in bronasto kolajno v ženski in overall kategoriji ter zlato ekipno. A tudi naša ekipa se ni slabo odrezala, saj smo skupno osvojili tretje mesto.