KONDOR 2023

V nedeljo 1. oktobra je potekala tradicionalna medklubska tekma za pokal Kondorja. Tekmovanja v organizaciji našega kluba se je udeležilo kar 28 plotov iz klubov Adrenalin gor. Posočje, DPL Posočje, Luftmandlc Idrija in Viharnik Cerkno. Po jutranji kavici smo se odpravil na vzletišče Kobala. Glede na vzhodno tendenco vetra smo sestavi task do antene na vrhu Kobariškega Stola ter ciljno črto med Špikom nad Libušnjim in Planico. Ker je bil dan lep za XC letenje smo določili zračni cilj, da so letenja željni piloti lahko nadaljevali z letenjem. 

Kot prvi je z disciplino opravil Aljoša Ferčak (Luftmandlc Idrija) sledila sta mu člana DPL Posočja brata Klemenčič. Izkušnje so starejšega brata Matjaža pripeljale do drugega mesta na odličnem tretjem pa je pristal Boštjan. Dan smo zaključili ob prijateljskemu pogovoru z dobro hrano in pijačo.